Jdi na obsah Jdi na menu

NANOČISTIČKY

Firma RETAP s.r.o. , člen ČSAF vám přináší zcela nový a unikátní systém čištění vzduchu pomocí nanofotokatalýzy. Čističky vzduchu s názvem Nanoaircleaner z přírodních materiálů, dřeva, skla, plátna a keramiky jsou vyrobeny a patentovány v České republice.

Účinnost nanočističek byla prověřena u Státního zdravotního ústavu, v Mikrobiologické laboratoři FN Hradec Králové

Laboratoře Státního zdravotního ústavu - centra epidemiologie a mikrobiologie potvrdila svým měřením účinek nanočističek při likvidaci virů. Nedochází k opotřebení nanovrstvy TiO2 a tím nevzniká zdravotní nebezpečí působení na organismus člověka.

Měřeny byly povrchy na kovových lamelách s katalyzátorem TiO2 osvícené katodovými výbojkami nové generace. Tyto komponenty jsou používany u všech typů nanočističek.

Tento atest nemají v současné době žádné jiné čističky vzduchu na českém trhu. Dýchejte s námi zdravě a bezpečně i v této době !

Jak fungují nanočističky?

U nanočističek vzduchu proudí znečištěný vzduch nepřetržitě přes sestavu fotokatalytických filtrů, důmyslně osvětlené UVA zářením.
Na filtrech tohoto typu jsou zcela rozloženy toxické plyny, mikroorganismy jako bakterie a viry, plísně a ostatní nečistoty organického typu na CO2 a vodu. Fotoaktivní nanofiltr má schopnost vlastní regenerace, díky procesu samočištění. Účinnost likvidace VOC byla ověřena měřením v laboratořích v Bruselu, Paříži, TUL

Co je to fotokatalýza ?

Fotokatalýza je přirozený rozklad některých látek např. Formaldehydu, toluenu apod. působením světla za přítomnosti katalyzátoru. Při této reakci se katalyzátor nemění ani není spotřebováván.
Konečným produktem pak jsou běžné a stabilní sloučeniny, nejčastěji vodní pára a oxid uhličitý. Podobně se chovají i všechny mikroorganismy jako řasy a plísně, viry a bakterie.
To znamená, že pomocí fotokatalyzátoru se vzduch zcela vyčistí jen působením světla.

Co je na nanočističkách jiného než na běžně prodávaných čističkách?

V nanočističkách je fotoaktivní filtr, který nevyžaduje žádnou údržbu či čištění.
Narozdíl od jiných čističek není nanočistička „lapačem prachu a nečistot“, u kterých je nutné zachycený prach a nečistoty z filtrů omýt, vyčistit či fitry měnit. Velkou výhodou je nízká hlučnost nanočističky cca do 20 DB a velmi nízké náklady provozu ( 20 haléřů za hodinu a dlouhá životnost čističky ).

V současné době firma RETAP dále pokračuje ve vývoji. Např. v projektu Fotokatalytická rekuperační jednotka slučuje tepelnou rekuperaci vzduchu a fotokatalytické čištění vzduchu, především pro použití ve výstavbě pasivních domů.

Kde se můžete dozvědět více o nanočističkách a kde je možné objednat ?

Více se dozvíte na našich webových stránkách www. nanocisticky.cz. Objednávat je možné prostřednictvím e-shopu na uvedených stránkách, e-mailem retap@retap.cz nebo přímo ve firmě RETAP s.r.o, kde Vás velmi rádi přivítáme.

Adresa : RETAP s.r.o. Vaňkova 730, 463 65  Nové Město pod Smrkem, www.nanocisticky.cz

tel : +420 482325537, +420 775 325 555, +420 603 260 891, retap@retap.cz