Česká agentura pro standardizaci přijala mezinárodní normy pro měření účinnosti fotokatalytických produktů

ČAS udělala zásadní krok k ochraně trhu s fotokatalytickými produkty přijetím ISO norem vztahujících se k měření účinnosti produktů, konkrétně:

ČSN ISO 22197-1   odbourávání oxidů dusíku (NOx)

ČSN ISO 22197-2  odbourávání acetaldehydu

ČSN ISO 22197-3  odbourávání toluenu

ČSN ISO 22197-4  odbourávání formaldehydu

ČSN ISO 27447     určení antibakteriální účinnosti fotokatalytických povrchů

ČSN ISO 27448     Měření kontaktního úhlu kapky vody – samočisticí vlastnosti fotokatalytických materiálů

Fotokatalýza poskytuje lidem vynikající služby: čistí vzduch, ulevuje alergikům, snižuje riziko přenosu infekcí, chrání pacienty v nemocnicích před MRSA i výpary z desinfekcí. To vše na bázi fyzikálních principů, bez použití škodlivé chemie. Fotokatalýza využívá světelnou energii na ekologické odstraňování zplodin pocházejících z průmyslu, dopravy a energetiky.

Na trhu se vyskytuje široká škála produktů, od velmi kvalitních, které účinně fungují,  až po nefunkční, které fotokatalytický efekt vůbec nemají, přestože jejich marketingové kampaně deklarují opak. Je k politování, že nefunkční produkty tlačené kvalitním marketingem jsou většinou vyráběny velkými nadnárodními koncerny.

Certifikační program ČSAF byl vytvořen k ochraně zákazníka před nekvalitními produkty a využíval mezinárodní ISO normy. Díky České agentuře pro standardizaci je dnes již možno účinnost produktů posoudit podle domácích českých norem.

Certifikační program ČSAF posuzuje a certifikuje fotokatalytické barvy,  nátěry, povrchy a čističky vzduchu.

Nemusíte kupovat zajíce v pytli, seznam certifikovaných produktů s hodnocením „V souladu“ nebo „Vynikající“  najdete na: https://www.fotokatalyza.org/certifikace/vydane-certifikaty/

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další informace