Čističky vzduchu

Jak fungují nanočističky?

U nanočističek vzduchu proudí znečištěný vzduch nepřetržitě přes sestavu fotokatalytických filtrů, důmyslně osvětlených UV zářením. Na filtrech tohoto typu jsou zcela rozloženy toxické plyny, mikroorganismy jako bakterie a viry, plísně a ostatní nečistoty organického typu na CO2 a vodu. Fotoaktivní nanofiltr má schopnost vlastní regenerace, díky procesu samočištění.

Fotokatalytický efekt zajišťuje fyzikální cestou účinný rozklad některých látek např. formaldehydu, toluenu apod. působením světla za přítomnosti katalyzátoru. Při této reakci se katalyzátor nemění ani není spotřebováván. Konečným produktem pak jsou běžné a stabilní sloučeniny, nejčastěji vodní pára a oxid uhličitý. Podobně jsou eliminovány i všechny mikroorganismy jako řasy a plísně, viry a bakterie. To znamená, že pomocí fotokatalyzátoru se vzduch zcela vyčistí jen působením světla.

Co je na nanočističkách jiného než na běžně prodávaných čističkách?

V nanočističkách je fotoaktivní filtr, který nevyžaduje žádnou údržbu či čištění.
Narozdíl od jiných čističek není nanočistička „lapačem prachu a nečistot“, u kterých je nutné zachycený prach a nečistoty z filtrů omýt, vyčistit či fitry měnit. Velkou výhodou je nízká hlučnost nanočističky cca do 20 DB a velmi nízké náklady provozu ( 20 haléřů za hodinu a dlouhá životnost čističky ).

ČLENOVÉ ČSAF – DODAVATELÉ ČISTIČEK VZDUCHU NA ČESKÝ TRH:

Firma RETAP s.r.o., člen ČSAF, vám přináší zcela nový a unikátní systém čištění vzduchu pomocí nanofotokatalýzy. Čističky vzduchu s názvem Nanoaircleaner z přírodních materiálů, dřeva, skla, plátna a keramiky jsou vyrobeny a patentovány v České republice. Více o čističce vzduchu RETAP ZDE.

Jedním z koncových produktů firmy LANIK s.r.o., člena ČSAF,  v oblasti fotokatalýzy je interiérová čistička vzduchu ACEAIR, která představuje nejen vysoce funkční, ale i designový prvek a patří mezi jednu z aplikací v novém segmentu využití porézní keramiky pod produktovým názvem CERASTRUCT®. Více o čističce vzduchu ACEAIR naleznete ZDE.

Facebook
Twitter
LinkedIn