Čističky vzduchu

Jak fungují nanočističky?

U nanočističek vzduchu proudí znečištěný vzduch nepřetržitě přes sestavu fotokatalytických filtrů, důmyslně osvětlených UV zářením. Na filtrech tohoto typu jsou zcela rozloženy toxické plyny, mikroorganismy jako bakterie a viry, plísně a ostatní nečistoty organického typu na CO2 a vodu. Fotoaktivní nanofiltr má schopnost vlastní regenerace, díky procesu samočištění.

Fotokatalytický efekt zajišťuje fyzikální cestou účinný rozklad některých látek např. formaldehydu, toluenu apod. působením světla za přítomnosti katalyzátoru. Při této reakci se katalyzátor nemění ani není spotřebováván. Konečným produktem pak jsou běžné a stabilní sloučeniny, nejčastěji vodní pára a oxid uhličitý. Podobně jsou eliminovány i všechny mikroorganismy jako řasy a plísně, viry a bakterie. To znamená, že pomocí fotokatalyzátoru se vzduch zcela vyčistí jen působením světla.

Co je na nanočističkách jiného než na běžně prodávaných čističkách?

V nanočističkách je fotoaktivní filtr, který nevyžaduje žádnou údržbu či čištění.
Narozdíl od jiných čističek není nanočistička „lapačem prachu a nečistot“, u kterých je nutné zachycený prach a nečistoty z filtrů omýt, vyčistit či fitry měnit. Velkou výhodou je nízká hlučnost nanočističky cca do 20 DB a velmi nízké náklady provozu ( 20 haléřů za hodinu a dlouhá životnost čističky ).

ČLENOVÉ ČSAF – DODAVATELÉ ČISTIČEK VZDUCHU NA ČESKÝ TRH:

Firma RETAP s.r.o. , člen ČSAF vám přináší zcela nový a unikátní systém čištění vzduchu pomocí nanofotokatalýzy. Čističky vzduchu s názvem Nanoaircleaner z přírodních materiálů, dřeva, skla, plátna a keramiky jsou vyrobeny a patentovány v České republice.

Účinnost nanočističek byla prověřena u Státního zdravotního ústavu, v Mikrobiologické laboratoři FN Hradec Králové. Účinnost likvidace VOC byla ověřena  také měřením v laboratořích v Bruselu a Paříži.

Laboratoře Státního zdravotního ústavu – centra epidemiologie a mikrobiologie potvrdila svým měřením účinek nanočističek při likvidaci virů. Nedochází k opotřebení nanovrstvy TiO2 a tím nevzniká zdravotní nebezpečí působení na organismus člověka.

Měřeny byly povrchy na kovových lamelách s katalyzátorem TiO2 osvícené katodovými výbojkami nové generace. Tyto komponenty jsou používany u všech typů nanočističek.

Tento atest nemají v současné době žádné jiné čističky vzduchu na českém trhu. Dýchejte s námi zdravě a bezpečně i v této době !

V současné době firma RETAP dále pokračuje ve vývoji. Např. v projektu Fotokatalytická rekuperační jednotka slučuje tepelnou rekuperaci vzduchu a fotokatalytické čištění vzduchu, především pro použití ve výstavbě pasivních domů.

Kde se můžete dozvědět více o nanočističkách a kde je možné objednat ?

Více se dozvíte na našich webových stránkách www. nanocisticky.cz. Objednávat je možné prostřednictvím e-shopu na uvedených stránkách, e-mailem retap@retap.cz nebo přímo ve firmě RETAP s.r.o, kde Vás velmi rádi přivítáme.

Adresa : RETAP s.r.o. Vaňkova 730, 463 65  Nové Město pod Smrkem, www.nanocisticky.cz

tel : +420 482325537, +420 775 325 555, +420 603 260 891, retap@retap.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn