Společnost eNecont s.r.o. se stala novým členem ČSAF

ČSAF se rozšířila o několik nových členů. Jedním z nich je společnost eNecont s.r.o., kterou vám představíme v krátkém rozhovoru.

Představení firmy eNecont s.r.o.

Jsme ryze česká společnost založená v roce 2015. Náš nejmladší projekt jsme nazvali NANO4house.cz /NANOprodum.cz /

Zabýváme se vývojem, realizací a prodejem nových řešení, které se uplatňují při revitalizaci nebo obměně vzduchu v interiérech.  Systémy eNecont se opírají o aplikaci fotokatalytických nátěrů ve spojení s čidly kvality vzduchu a propracovaným UVA zdrojem pro interiéry. Naše senzory trvale monitorují (24/7) aktuální kvalitu vzduchu v interiéru nebo i exteriéru a tím ovlivňují vlastní chod celého systému. Smysluplně propojujeme náš systém s externími Smart technologiemi a tím zvyšujeme užitnou hodnotu pro koncového uživatele. Realizace systému NANO4house jsou tvořené s cílem: A) maximální efektivity při revitalizaci vzduchu v interiéru B) s dlouhodobou stabilitou parametrů C) a životností celého technologického procesu.

 

Jaké produkty na bázi nanotechnologie a fotokatalýzy v současnosti nabízíte?

Plně automatické systémy a řešení do interiéru na revitalizaci vzduchu pomocí fotokatalýzy. Pro monitoring vnitřního i venkovního prostoru využíváme senzory vlastního vývoje a výroby PROTRONIX® (AQS – Air Quality Senzor ) | (APS – Air Pollution Senzor | Outdoor Air Quality Sensor (OAQ).

Tyto senzory vyvíjíme a vyrábíme v České republice.

Jaké jsou hlavní benefity pro vaše zákazníky?

Rychlost, řešení na míru, dlouhodobá životnost našich systémů, koordinace vícero systému i s možností zakomponování do systému vzduchotechniky včetně rekuperace. Dlouhodobá praxe se systémy HVAC a jejich řízením.

Chystáte uvést na trh nějaké novinky?

V roce 2021 máme v plánu uvést na trh zcela unikátní uzavřený systém revitalizace vzduchu pomocí fotokatalýzy pro interiéry. Dále systém, který se uplatní na stěny s revitalizací vzduchu v celém profilu od země až po strop.

Jak vaše podnikání ovlivnila pandemie Covid-19?

Vnímáme všechno jako výzvu, jinak bychom to nemohli dělat. Frustrace a pocit křivdy, který s námi také někdy cloumá se snažíme přetransformovat na vyšší nasazení.

Jak vnímáte konkurenci na trhu s fotokatalytickými produkty a jejich nabídku na trhu?

Jako „partnery“, kteří celou technologii fotokatalýzy musí aktivně propagovat a prosazovat u lidí, kteří zatím (ne)dohlédnou tam, kam vidíme my.  V podstatě dnes všichni vzděláváme a učíme trh a budoucí zákazníky přemýšlet o problémech jinak.

Henry ford kdysi řekl: „Kdybych se zeptal lidí, co potřebují, řekli by mi, že chtějí rychlejší koně.“

My všichni, co máme byznys postavený na fotokatalýze dnes ukazujeme lidem nové obzory a učíme je řešit současné problémy pomocí nových technologií.

 

Ing. Jiří KUBEČKA,mediální zástupce ČSAF

Facebook
Twitter
LinkedIn

Další informace